Teknoloji devi [Sadece Üye Olanlar linkleri görebilir..Üye Olmak İçin Buraya Tıkla] markası tüm elektronik ürünlerde başarı göstermiş bir markadır. Sürekli markasını geliştirmiş ve yenilikçi bir marka olma özelliği taşıyor. Çerçevesiz bir tasarımı benimseyen Samsung Q7FN QLED TV çerçeve sınırlarını ortadan kaldırdığı bir model olarak karşınıza çıkacaktır.

QLED teknolojisi teknik olarak, inorganik kuantum nokta ışık yayan diyotlara sahiptir. Ancak QLED’den farklı olarak kendi ışıklarını yaymazlar. Bunun yerine herhangi bir LCD TV ‘de olduğu gibi bir aydınlatma ışığı ile aydınlanabilir. QLED TV ‘ler, görüntü performans açısında oldukça güçlü ve tercih edilen bir özellikte olmaktadır. Samsung QLED TV aynı zamanda önemli bir iddia ortaya atıp ekran yanmasını engelliyor. Samsung Q7FN QLED TV ‘lerde bunun önüne geçtiğinin altını çiziyor.


Q7FN QLED TV Teknik Özellikleri

Birçok bakımdan iyi özelliklere sahip olan televizyon insanlara son derece geniş olanaklar sunuyor. Bunlar:

  • Minimalist Tasarım
  • Akıllı Özellikler
  • One connect ile bağlantı kolaylığı
  • Renk Doğruluğu
  • Görüntü Performansı
  • Akıcı ara yüz
  • İnce çerçeve

Bunların yanında uzaktan kumanda özelliği de diğer özelliklerinden biridir. Ancak görüş açısı istenildiği kadar geniş değildir.
Samsung Q7FN QLED TV Tasarımı Özellikleri
Samsung Q7FN QLED TV tasarımı geniş bir boyuyla ön plana çıkarak, kullanıcılara keyifli bir TV seyretme imkânı sunuyor. Çerçevesiz bir tasarımı benimsediği için aynı zamanda geniş olan ekran boyutunu daha da geniş ekran boyutuna ulaşmayı hedefleyen bir tasarımdır. Yer çekimi ve stüdyo ayağı gibi iki farklı model şekilde kullanılabilmektedir. Son zamanlarda Samsung markası bağlantı kabloları yerine akıllı kutu One connect ile gelmektedir. Televizyonun tüm bağlantıları bu akıllı kutu ile olabilme olanağı sunmaktadır.
Samsung Q7FN QLED TV İşlemci Özellikleri
Samsun Q7FN QLED TV özelliklerinde öne çıkan farklı bir özellik İşlemci özelliği olmasıdır. Bu cihazın kalbindeki Q Motor adı verilen Q Engine işlemcisi ve işletim sistemi özelliği bulunmaktadır. Ekranda otomatik modda çekim yaparken, fotoğrafı çekilecek sahneyi uygun koşullarda izleyicilere sunuyor. İşlemci son zamanlarda tercih edilen akıllı uygulamalarda bulunan yapay zeka özelliği gibi ekranda görüntülenen her sahneyi analize ederek, kontrast özelliğinden faydalanma imkanı sunuyor.