2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: SatPcTurkey Forum Kuralları

 1. #1
  Üyelik tarihi
  20 Eylül 2012
  Mesajlar
  7,765
  Tecrübe Puanı
  10

  Exclamation SatPcTurkey Forum Kuralları

  SatPcTurkey Forum Kuralları

  -->
  SatPcTurkeyForum Kuralları
  Forum Kurallarıdır Her ne kadar SatPcTurkey yöneticileri ve moderatörleri tüm mesajları kontrol ederek uygunsuz mesajları ayıklayıp silmek için çalışacakları halde yinede tüm mesajları incelemek bizim için imkansız olabilir. SatPcTurkeydaki tüm mesajlar mesajı yazan yazarın sorumluluğundadır hiçbir şekilde SatPcTurkey sorumlu değildir

  Bu kuralları kabul ederek, Küfür, müstehcen, terbiyesiz, iftira niteliğinde, iğrenç, tehdit edici, cinsel yönü olan iletiler veya ülkenizdeki kanunları, SatPcTurkey sitesinin barındırıldığı ülkenin veya uluslararası kanunları çiğneyecek herhangi bir içerik göndermeyeceğinizi garanti ediyorsunuz.
  Aksi halde, hemen ve sürekli olarak yasaklanabileceğiniz gibi eğer tarafımızca uygun görülürse Internet Servis sağlayıcınız da haberdar edilebilir.
  Bu koşulları güçlendirmek için tüm iletilerdeki IP adresleri kayıt altına alınır.
  Uygun görüldüğünde, herhangi bir konunuzun, herhangi bir zamanda SatPcTurkey sahipleri veya moderatörleri tarafından silinebileceğini, değiştirilebileceğini, taşınabileceğini veya kilitlenebileceğini kabul ediyorsunuz.
  Bir kullanıcı olarak girdiğiniz tüm bilgilerin bir veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. İzniniz olmadan bu bilgiler üçüncü şahıslara dağıtılmayacak, ancak yapılacak herhangi bir hack sonucunda bu bilgilerin dağıtılmasından SatPcTurkey sorumlu tutulamaz.


  1. Üye olurken ahlaka aykırı isim secmek, baskasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için gelişi güzel, rastgele kullanıc adları (rakamlardan oluşan veya rakamlarla başlayanlar dahil) secmek, imzalara ve üye isimlerine siyasi amaclı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır.

  2. Bu Forum gönüllü ve amatör katılım anlayısıyla Profesyonel Kisiler tarafindan fikir alisverişinde bulunulmasi icin kurulmustur. Amac dışı kullanılmaması gerekmemektedir.

  3. Forum'un isleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek Forum'un veya moderatörlerin görevi degildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.


  4. Forum'da kullanılacak dil Türkce'dir. Ancak zorunlu durumlarda (yabanci üyelere yardımcı olmak v.s. amacıyla) Ingilizce, Almanca veya Fransızca kullanilabilir.

  5. Forumumuzda'da siyasi içerikli yazı, siyasi propaganda , dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazılar, argo, hakaret içeren yazılar yazılamaz. Kişileri küçük düşürücü yazılar yazılamaz. Forumumuzda müstehcen yazılar yazmak müstehcen Resimler yada Link vermek kesinlikle yasaktır aksini yapanların derhal yazı yazma yetkileri alınacaktır.

  6.
  Boardumuzda Türk dijital platformlarina ait şifreleme sistemlerinin key veya dosyalarının verilmesi kesinlikle yasaktır !!!
  Ancak legal aboneliklerle alakalı sorun ve cözümlerinin yazılmasına müsade edilecektir.

  Ayrıca, yerli firmaların yazılımlarının ve microsoft ürünlerinin serial ve cracklerinin verilmesi yasaktır.

  7. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bagırmak anlamına gelecegi için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu Başlıklarını Konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu ile Alakalı olmayan Baslıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar gözönüne alınmaz.

  8. Katılımcılar yeni bir konu acmadan önce o konunun mevcut olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bunun için Forum'un arama özelligini kullanabilirler.

  9. Yazilacak konular ilgili bölümlere acılmalıdır.

  10. Yöneticiler, yazılan yaznın konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme taşır veya silerler. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devami niteliginde veya aynı içerikte konu acılamaz.

  11. Yöneticiler her mesajı göremeyebilirler. Kurallara aykırı bir mesajla karsılaştığınızda lütfen sorumlu yöneticilere bildiriniz.

  12. Kişisel tartışma şekline dönüşen konular derhal kapatılacaktır. Başka bir üye icin agza alınmayacak sözler yada asagılayıcı cümleler kullanan, yada Forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar hakkında derhal 1. ihtar verilir, ayni hatayı ikinci defa yaptıgında ise derhal Boardumuzdan uzaklastırılır.

  13. Yönetim, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farkli kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiginin tespit edilmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını silme ve Forum'a girişini yasaklama hakkına sahiptir.

  14. Herhangi bir alanda kişileri, kurumları, kuruluşları veya devlet'i kücük düşürecek resim, yazı, alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır. Ayrıca Başta
  SatPcTurkey olmak üzere, hiç bir Forum hakkında karalayıcı, yöneticilerini kücük düşürücü, asagılaycı kelimeler kullanılamaz. Böyle bir yanılgıya düşen üyelerin üyelikleri hic bir ihtar verilmeksizin derhal silinecektir.

  15. Herhangi bir ürün satan üyenin, ürünle ilgili bilgileri açık bir şekilde yazarak istedigi fiyatı belirtmesi ve teklif alması gerekmektedir. Açik artırma şeklindeki hertürlü satış, herhangi bir firmanin yada calışanının reklam veya satış amacı ile fiyat belirtmesi ve ilanda belirtilen özellikler veya fiyat hakkında eleştiri amaçlı yorum yapmak yasaktır Ticari amaçla ilan veren üyenin üyeliği dondurulur, gerekiyorsa üyeligi iptal edilir. Amatörce elindeki 2 el ürünü satma amaclı bireysel yazışmaların; sadece Alis-Veris Bölümünde yapilmasi serbesttir.

  16. Forum üzerindeki Email veya PM sitemini kullanarak ASLA ticari cıkar amaclı mesaj GÖNDERİLEMEZ !!! Yönetim ticari olarak kullanım veya kural dışı kullanıma yönelik şikayet aldıgı veya gerekli gördügü durumlarda PM'leri okuma hakkına sahiptir. Bu kuralın ihlal edilmesi durumunda ihlal eden üyenin üyeligi silinecektir.

  17.Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !


  18. imza alanlarında ve mesajlara Forum linkleri veya üyelik isteyen ticari site linki yazılamaz, reklamları yapılamaz.


  19. Baska Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar yasaktır. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri silinecektir.

  20. Forum Kuralları her zaman degiştirebilir ve degiştikten sonra hemen geçerlidir. O Zaman öyle bir kural yoktu diye itiraz edilemez.

  21.
  SatPcTurkey'e üye olan her üye, üyelik Kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacagından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir mazeret kabul edilemez.


 2. #2
  Üyelik tarihi
  26 Eylül 2012
  Mesajlar
  476
  Tecrübe Puanı
  12
  _teşekkür.


Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •