Sayfa 3/3 lklk 123
20 sonutan 17 ile 20 aras

Konu: Windows 10 tantld: te yeni nesil iletim sisteminin tm detaylar

Status : Online
    yelik tarihi : 07 Aralk 2014
    ye No::4482

Beendikleri : 1.045
    Beenileri : 651
    Tecrbe Puan : 64
    Microsoft Windows 10 ile Skype iMessagea dntryor

Microsoft, Skype yeni iletim Windows 10a dorudan entegre edecek. Bu entegrasyona dair ilk bilgiler ise ortaya kan sonucun Applen iMessage servisine fazlasyla benzediini gsteriyor. 21 Ocakta dzenlenen Windows 10 etkinliinde Skype entegrasyonunu duyuran irket, Windows 10un PC versiyonuna eklenen mesajlama uygulamasn ise daha sonra gstermeyi tercih etti. Sz konusu uygulamann Windows 10da Skype ile salanacak mesajlama deneyiminin anahtar olmas bekleniyor.
    Microsoftun Windows 8.1 ile Mesajlama uygulamasn sonlandrma kararndan memnun kalmad da Windows 10daki geri dnle anlalyor. Skypea entegre biimde alan yeni mesaj uygulamasnda, Skype kullanclaryla sohbet etmenin yan sra sesli ve grntl sohbetler gerekletirilebiliyor. Tm konumalar PC, tablet ve akll telefon arasnda e zamanlanrken, uygulama grnm itibaryla Skypen sadeletirilmi bir versiyonu olduu izlenimini veriyor.
    ki panelli arayz tasarm ve yuvarlak iindeki kii fotoraflarnn varl nedeniyle Microsoftun mesajlama uygulamas akllara Apple iMessagen OS X srmn de getiriyor. Skype kullanc isimlerini telefon numaralarna balamaya balayan Microsoft, bylelikle insanlarn arkadalarn Skype kullanc isimlerine ihtiya duymadan bulmalarn amalyor. Bu yaklam da Microsoftun yeni mesajlama anlayn Apple iMessagea biraz daha yaklatryor. Skype ve iMessage arasndaki temel farkysa Skypen birden fazla platformda desteklenmesi, iMessagen ise sadece Apple platformlarnda bulunmas oluturuyor.
    Skypen Windows 10 telefonlarda bulunacak versiyonuyla kullanclar ksa mesaj da gnderebilecek. lerleyen dnemde Skype zerinden ksa mesaj gnderme zelliinin Windows 10 PCleri de kapsayacak ekilde geniletilmesi muhtemel gzkyor. Microsoft mesajlama uygulamasna dair tm detaylar aklamasa da, irketin Skype iin daha yerel ve basit bir entegrasyon imkan sunmas olumlu bir gelime olarak gze arpyor.

Konu Basl:Windows 10 tantld: te yeni nesil iletim sisteminin tm detaylar

2.    Sponsored Links

Microsoft Cortana ve Xbox ilevleri eklenmi en gncel Windows 10 Teknik n zleme srmn yaynlad

[Sadece ye Olanlar linkleri grebilir..ye Olmak in Buraya Tkla]
    Microsoftun en son Windows 10 Teknik n zleme srm yaynland. 21 Ocaktaki basn toplantsnda son gncellemelerin paylalmasnn ardndan yaynlanan son srmde yeni Cortana entegrasyonu, Microsoftun Continuum olarak adlandrd tablet arayz, Balat mensnde ve Windows 10 kullanc arayznde yaplan dzenleme ve deiiklikler, yeni bir Xbox uygulamas yer alyor.
    te yandan Microsoft bildirim merkezi nitelii de tayan Aksiyon Merkezi zerinde yapt birok deiiklii bu en son test versiyonunda gsteriyor. Fotoraflar gibi yeni dahili evrensel uygulamalarn bu srmde n gsterimi yaplrken, gelecek srmlerde Mail ve Haritalar gibi uygulamalar da gncellenecek.
    Hlihazrda n izleme programnda bulunanlar Windows 10 Teknik n zleme srm ykl bilgisayarlarnda Ayarlar uygulamasna giri yaparak en son srme gei yapabilecekler. te yandan sanal makinaya veya sfrdan kurulum yapmak isteyenler iin de ISO dosyalar mevcut.
    Yeni Spartan internet taraycs ve Windows 10da Xbox One oyunlarn a zerinden oynama gibi ilevler gelecek srmlerde gelecek.
    Bunlara ek olarak Windows 10un en son teknik n izleme srmyle birlikte yeni dil destekleri geliyor. Bunlarn arasnda Trke de bulunuyor.
    Her zaman olduu gibi bu beta yazlmnn doal olarak birok hata barndrabileceini hatrlatalm. Ayrca Microsoft, Windows 10un geliimine yardmc olmanz bekliyor, bu nedenle geri bildirimlerinizi iletmenizi rica ediyor. Kaynak balantda ISO dosyalarna alan balanty bulabilirsiniz.

Windows 10 ile Telefonlarda, Native FLAC Ses Format Destei Olacak.

Joe Belfiore, Windows 10 telefonlar hakknda yeni bilgiler vermeye devam ediyor.

Getiimiz hafta Microsoftun Seatlledaki merkez karargahnda yaplan [Sadece ye Olanlar linkleri grebilir..ye Olmak in Buraya Tkla] toplantsnda akll telefonlar iin Windows 10 gncellemesiyle ilgili baz nemli bilgiler paylalmt. Windows [Sadece ye Olanlar linkleri grebilir..ye Olmak in Buraya Tkla] tantm iin dzenlemeden bu etkinlikte Windows 10 [Sadece ye Olanlar linkleri grebilir..ye Olmak in Buraya Tkla] srm hakkndaki yenilikler de yzeysel olarak gsterilirken detaya girilmemiti. Microsoft Kurumsal Bakan Yardmcs ve letim Sistemleri Grubu bakan Joe Belfiore, tantm etkinliinden sonra geen bir hafta iinde zaman zaman twitter zerinden kendisine yneltilen sorulara verdii cevaplarla de Windows Phone 10a dair nemli bilgileri de aklam oldu. Bu sorulardan biri ise Windows 10 gncellemesiyle akll telefonlarnda FLAC Ses formatnn desteklenmesi ile ilgiliydi.
    Bu soruya ak bir cevap veren Joe Belfiore, Windows 10 akll telefonlar ve kk tabletler(8″ den kk) iin doal FLAC Ses Format Destei zerinde altklarn ve bu destei salayacaklarn belirtirken, bir parantez aarak fakat bu destein ilk yaplarda olmayacan, ilerleyen gncellemelerde sisteme entegre edileceini belirtti. Akll telefonlar iin Windows 10 gncellemesi bu yl yaz aylarnda yaynlanmaya balayacak. Fakat erken srmlerde itibaren test etmek ve gelitirme srecinde katkda bulunmak isteyenler iin Microsoftun n izleme program ubat aynda yaynlanacak.

Windows 10’un Sistem Gereksinimleri Neler?

Windows 10’u bilgisayara kurabilecekmiyim diye merak ediyorsanz sizi haber ile ba baa brakalm.

Microsoft ksa sre nce herkes artan bir srpizle Windows 10 iletim sistemini duyurmuru.Herkes Windows 9un tantlmasn beklerken Microsoft Windows 10 iletim sistemini tantarak herkesi artt.Windows 9 byle olacak,balat mens vb. haberler yaplsada ietim sistemi Windows 10 olarak adlandrld.
    Windows 10 iletim sisteminin belkide en byk zellii tm platformlar kapsyor olmas.Yani artk hem masast,hem tablet hem de akll telefon kullancs ayn iletim sistemini kur.
    Peki Windows 10 iletim sistemini kurabilmek iin sistem gereksinimleriniz nasl olmal? lk olarak Windows 10un sistem gereksinimleri Windows 8 ile ayn olacak.Yani Windows 8 kullanclar ileri rahat bir ekilde Windows 10u bilgisayarlarna kurabilecek.
    Windows 10 Sistem Gereksinimleri
    -lemci:1 GHz hznda alan PAE,NX ve SSE2
    -RAM:32-bit srm iin 1GB RAM, 64-bit srm iin 2GB RAM
    -Sabit Disk Alan:32-bit srm iin 16GB, 64-bit srm iin 32GB
    -Grafik Kart: WDDM srcs ieren DirectX 9 destekli grafik kartlar

Sayfa 3/3 lklk 123

Bu Konudaki Etiketler